نگهداری از فیلتر هوا

طریقه نگهداری از فیلتر هوا

فیلتر هوا وسیله ای برای به دام انداختن ذرات موجود در هوا است. یکی از کاربرد های فیلتر هوا در اتومبیل است. فیلتر هوا موجب سوخت کامل در خودرو و در نتیجه کاهش مصرف سوخت می شود. بنابراین برای بهبود عملکرد فیلتر هوا باید از آن به نحو صحیح نگهداری کرد. نگهداری از فیلتر هوا گاها به معنی تمیز کردن فیلتر هوا است و در برخی مواقع تعویض فیلتر هوا است.

به طور کلی انواع فیلتر هوا در اتومبیل نظیر فیلتر هوا کاغذی، حداقل باید سالی یکبار تعویض و یا چند بار در سال تمیز شود. به ویژه در هنگام عبور از محیط های با گرد و غبار زیاد و مسافت های خاکی، بحث نگهداری از فیلتر هوا بیشتر مطرح خواهد بود. دسترسی به فیلتر هوا به منظور تمیز کردن و و یا تعویض آن در بسیار از خودرو ها آسان است و تنها با یک پیچ گوشتی می توان اقدام به انجام چنین کاری کرد.

برای بررسی میزان آلودگی فیلتر هوا می بایست بعد از خروج فیلتر هوا از محفظه مخصوص، آن را در روبروی نور خورشید قرار دهید تا میزان انسداد آن مشخص شود. در صورت کدر بودن فیلتر هوا باید آن را تعویض کرد اما اگر بخشی از نور از فیلتر هوا عبور کند، بدین معنی است که می توانید با تمیز کردن فیلتر هوا، آن را مجددا مورد استفاده قرار دهید.

برای تمیز کردن فیلتر هوا می توانید از یک مکنده مانند جاروبرقی استفاده کنید. علاوه بر این می توانید با استفاده از مواد شوینده و آب ، فیلتر هوا راشستشو دهید و سپس بعد از خشک کردن فیلتر هوا ، آ ن را در سرجای خود نصب کنید. توصیه می شود ، قبل از نصب فیلتر هوا ، آن را کمی چرب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *